Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Проект " Модернізація державної податкової служби України - 1"

Міжнародний досвід розвитку та модернізації податкових служб

Місії Світового банку

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

АС „Податковий блок”

У рамках інтегрованої автоматизованої інформаційної системи ДПС передбачено розробку та впровадження системи „Податковий блок”.

Система призначена для виконання завдань, покладених на органи ДПС:

- інформування платників податків про їх податкові зобов’язання та надання роз’яснень податкового законодавства;

- податковий облік та реєстрація платників податків;

- прийом та обробка документів податкової звітності та облік платежів;

- перевірка податкової звітності на відповідність вимогам та нормам, встановленим законодавчими та нормативними актами України;

- застосування заходів із погашення податкового боргу у випадках порушення податкової дисципліни з боку платників податків;

- вирішення спірних питань щодо сум податкових донарахувань та податкового боргу тощо.

Створення системи „Податковий блок” передбачає впровадження чотирьох сегментів операційної діяльності податкової служби:

- реєстрація платників податків;

- обробка податкової звітності та платежів;

- облік платежів;

- податковий аудит.

Підсистеми, що створюються, не дублюють існуючу в ДПС функціональність, а шляхом використання сучасних інформаційних технологій (зокрема WEB - технологій) запроваджують удосконалені процеси адміністрування податків.

Підсистема „Реєстрація платників податків” відображає принцип отримання ДПС реєстраційних даних суб’єктів господарювання та зміни до них від уповноваженого органу з питань державної реєстрації, на який покладено функцію ведення Єдиного державного реєстру. Підсистема забезпечить спрощення процедури взяття на облік та реєстрації платників податків в органах ДПС, а також нові підходи щодо інформаційної взаємодії на базі електронного обміну інформацією з іншими органами державної виконавчої влади (Державною митною службою України, іншими міністерствами, відомствами) та отримання повних та точних даних щодо суб’єктів оподаткування (платників податків) та об’єктів оподаткування, що дозволить посилити податковий контроль. Запропоновані рішення дають можливість забезпечити органи ДПС актуальними реєстраційними даними платників податків.

Підсистема „Обробка податкової звітності та платежів” дозволить створити для платників податків та працівників органів ДПС зручні умови під час процесу декларування доходів. В першу чергу, це має бути досягнуто централізацією чітко регламентованих стандартизованих процедур при обробці податкової звітності платників податків, документів про сплату податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших документів.

Підсистема надасть можливість платникам податків в режимі on-line здійснювати:

- формування документів податкової звітності (автоматичне створення форми документів податкової звітності за даними баз даних ДПС, створення документа шляхом перенесення інформації, наприклад, 1С, розрахунок показників за допомогою „податкового калькулятора”, автоматичне заповнення форми звітності наявними у базі ДПС даними та розрахунковими даними, здійснення контролю звітності в режимі реального часу та після заповнення форм);

- перегляд поданої та/або сформованої звітності;

- подання (надсилання) документів податкової звітності до ДПС.

Підсистема „Облік платежів” створить єдиний механізм для систематичного обліку та здійснення розрахункових операцій в особовому рахунку платника податків по всіх видах податків в такий спосіб, щоб дані обліку повністю інтегрувались з усіма даними інших вдосконалених процесів. В результаті має бути створено доступну та достовірну інформацію про стан розрахунків платників податків з бюджетом для використання в інших підсистемах. Також підсистема надасть можливість платникам податків отримувати послуги та інформацію про стан розрахунків з бюджетом за власним особовим рахунком в будь-якому органі ДПС місцевого рівня.

Підсистема „Податковий аудит” дозволить стандартизувати процес відбору платників податків для проведення податкового аудиту та розширити зону податкового контролю за виконанням податкових зобов’язань платниками податків без додаткового втручання в їх діяльність.

Підсистема надасть нові можливості для податкового контролю, боротьби з мінімізацією податкових зобов’язань та забезпечення наповнення дохідної частини бюджету.