Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Заборони та обмеження при переміщенні товарів через митний кордон України

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію»

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації»

Новою редакцією Митного кодексу України (далі – Кодекс) запроваджено нові норми щодо застосування заходів нетарифного регулювання при переміщенні товарів через митний кордон України.

Застосування заходів нетарифного регулювання при переміщенні товарів через митний кордон України – це контроль з боку митних органів за додержанням заборон та обмежень, встановлених лише законами, у відношенні окремих видів товарів.

Так, статтею 196 Кодексу визначено, що не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема,  товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом.

Перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України згідно із законами України наведений у додатку.

В свою чергу статтею 197 Кодексу визначено порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів у разі встановлення законами обмежень  щодо їх переміщення через митний кордон України.  Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України. Переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД) затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання статті 197 Кодексу Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.05.2012 № 436 “Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України”. Цією постановою також  визначено перелік документів, що видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документів, для подання їх митним органам при пропуску товарів через митний кордон України та їх митному оформленні.

Статтею 319 Кодексу встановлено, що товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному, радіологічному контролю, а також державному контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

У пунктах пропуску через державний кордон України зазначені види державного контролю (крім радіологічного та державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин) здійснюються органами доходів і зборів у формі попереднього документального контролю на підставі інформації, отриманої від державних органів, уповноважених на здійснення цих видів контролю, з використанням засобів інформаційних технологій.


Перелік товарів, які підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення їх через митний кордон України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031.

Порядок здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1030.

Митний контроль та відповідне митне оформлення таких товарів завершуються тільки після проведення встановлених законами України для кожного товару зазначених видів контролю.

Перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України згідно із законами України

Назва Закону

Стаття

Положення

Про захист суспільної моралі

Стаття 6

Забороняється:

виробництво і ввезення в Україну творів, зображень, інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження, їх виготовлення, перевезення чи інше переміщення, реклама, збут чи розповсюдження;

Про ветеринарну медицину

Стаття 7

Заборона встановлюється Державним департаментом ветеринарної медицини. Заборонено імпорт товарів, інших об'єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, що можуть переносити особливо небезпечні хвороби, занесені до списку Міжнародного епізоотичного бюро, або інші хвороби, що підлягають повідомленню, з окремих країн або карантинних зон у зв'язку з підтвердженням спалаху таких хвороб

 

Стаття 15

Переміщення неідентифікованих тварин забороняється

 

Стаття 82

Ввезення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які проживають/перебувають на території України, неїстівних продуктів тваринного походження для власного використання забороняється.

 

Стаття 82

Забороняється ввезення на територію України живих патогенних мікроорганізмів (у тому числі бактерій, вірусів, грибків, рикетсій, мікоплазми, інших патогенних мікробів) та патологічного матеріалу, що містить збудників хвороб тварин, за винятком ввезення на територію України з метою проведення наукових досліджень чи для інших дозволених цілей.

 

Стаття 82

Забороняється ввезення на територію України ветеринарних препаратів, кормових добавок, преміксів та готових кормів, не зареєстрованих згідно з цим Законом, за винятком випадків, передбачених у статті 72 та частині дванадцятій статті 76 цього Закону

ПРИМІТКА: Дія статті 82 не поширюється на ввезення  мікроорганізмів, що є підконтрольним відповідним службам Міністерства охорони здоров'я України

Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей

Стаття 21

Ввезення культурних цінностей, щодо яких оголошено розшук, забороняється.

Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори

Стаття 2

Таблиця I Закону містить наркотичні засоби, у тому числі рослини, і психотропні речовини, включені до списків N 1, N 2 та N 3, обіг яких на території України заборонено, за винятком їх обігу лише в цілях та на підставах, передбачених статтями 15, 19 і 20 цього Закону;

Про карантин рослин

 Стаття 35

Забороняється імпорт об'єктів регулювання, що:

заражені карантинними шкідливими організмами;

можуть спричинити занесення карантинних організмів на територію України;

можуть збільшити  популяцію  місцевих  регульованих шкідливих організмів до рівня,  який  не  відповідає  рівню  фітосанітарного захисту.

Імпорт біологічних контрольних організмів для проведення наукових досліджень або біологічного контролю та шкідливих організмів, які завозяться для   науково-дослідних цілей, дозволяється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Інформація про заборону імпорту об’єктів регулювання розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує держану політику у сфері карантину рослин

Про заборону ввезення і реалізації на території України етилованого бензину та свинцевих добавок до бензину

Стаття 1

Забороняється з 1 січня 2003 року ввезення на територію України етилованого бензину та свинцевих добавок до бензину.

Про поштовий зв'язок

 

 

 

 

 

 

 

 

Постанова КМУ від 05.03.2009        № 270

 

Стаття 141

 

 

 

 

 

 

 

 

Пункт 37

Забороняються до пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними визначаються Кабінетом Міністрів України".

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:

вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством;

наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, включені ДСКН до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства, та радіоактивні речовини;

дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон);

інші предмети, ввезення яких заборонено до країн відповідно до законодавства та актів Всесвітнього поштового союзу;

живих тварин тощо;

спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Про тваринний світ

Стаття 53

Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток, мисливських капканів та інших засобів добування об'єктів тваринного світу, заборонених законом.


Перелік товарів, заборонених до вивезення за межі митної території України згідно із законами України 

Назва Закону

Стаття

Положення

Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів

Стаття 2

Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється

(цінні та рідкісні породи дерев - акація, берека, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець

Стаття 3

Тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року;

деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей

 

 

Стаття 14

 

Заборонені до вивезення культурні цінності, що занесені до Державного реєстру національного культурного надбання, включені до Національного архівного фонду та Музейного фонду України

Про металобрухт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постанова КМУ від 29.11.2001 р. № 1595

Про затвердження переліку видів металобрухту, що утворився у військових частинах, військових установах, військових навчальних закладах Збройних Сил та інших військових формуваннях, експорт якого забороняється

Стаття 9

Експорт металобрухту, який утворився у військових частинах, військових установах, військових навчальних закладах Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, перелік якого затверджується Кабінетом Міністрів України, забороняється. Експорт списаних на металобрухт агрегатів машин, кораблів, плавзасобів, військової техніки, рухомого складу залізничного транспорту в нерозібраному стані забороняється.

 

Експорт забороняється:

Металобрухт, що утворився при розібранні списаної техніки, а саме:

авіаційної техніки та авіаційних двигунів

артилерійського та зенітно-ракетного озброєння

антенних систем радіолокаційних станцій

ракетних комплексів та шахтних пускових установок

бронетанкової та інженерної техніки

відпрацьованих акумуляторних батарей

кабелів електропостачання та зв'язку, обмоток електричних машин

кораблів, плавзасобів

автомобільного транспорту та протипожежної техніки

легкого озброєння та індивідуальних засобів бронезахисту

Металобрухт, отриманий від утилізації боєприпасів

Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори

Стаття 2

Таблиця I Закону містить наркотичні засоби, у тому числі рослини, і психотропні речовини, включені до списків N 1, N 2 та N 3, обіг яких на території України заборонено, за винятком їх обігу лише в цілях та на підставах, передбачених статтями 15, 19 і 20 цього Закону.

Про поштовий зв'язок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постанова КМУ від 05.03.2009 р. № 270

Стаття 141

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пункт 37

Забороняються до пересилання у поштових відправленнях вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання. Перелік вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях, порядок їх вилучення із поштових відправлень та розпорядження ними визначаються Кабінетом Міністрів України".

 

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:

вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством;

наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, включені ДСКН до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства, та радіоактивні речовини;

дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон);

інші предмети, ввезення яких заборонено до країн відповідно до законодавства та актів Всесвітнього поштового союзу;

живих тварин тощо;

спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Про радіочастотний ресурс

Стаття 29-1

Ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України у смугах радіочастот загального користування, та їх митне оформлення митними органами здійснюються за відсутності у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України, такого типу радіоелектронних засобів чи випромінювальних пристроїв

Реєстр заборонених до застосування та ввезення на територію України радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв розміщує на своєму офіційному сайті та щомісячно поновлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

 

Додаткові матеріали