Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Тимчасове вивезення транспортних засобів за межі митної території України

08.04.2013

До поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які видані реєстраційні документи відповідно до Конвенції про дорожній рух та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту.

У разі відсутності права власності на транспортний засіб, оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортним засобом. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортний засіб і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження  транспортним засобом, зберігаються у відповідних підрозділах Державтоінспекції.

Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному підрозділу Державтоінспекції не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

Траспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України. Власники таких ТЗ перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

Транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку *, до поїздок за кордон не допускаються.

Отже, пропуск через митний кордон України транспортного засобу, зареєстрованого у відповідному підрозділі Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, у разі відсутності права власності на ТЗ здійснюється на підставі:

- свідоцтва про реєстрацію, виданого на ім’я власника транспортного, і документа, що підтверджує право користування і (або) розпорядження цим ТЗ,

або

- свідоцтва про реєстрацію, виданого на ім’я особи, що здійснюватиме поїздку за кордон.

Тимчасове вивезення за межі митної території України транспортних засобів особистого користування здійснюється без надання митному органу зобов’язання про зворотне ввезення **.

(Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 /зі змінами/)

* - (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку та зареєстрованих відповідно до пункту 25 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 /зі змінами/)

**- стаття 372 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI

До списку