Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 28.09.2016 №10209/О/99-99-15-03-03-14

05.10.2016

Щодо порядку справляння акцизного податку з пива солодового 

 

Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення щодо порядку справляння акцизного податку з пива солодового і повідомляє таке.

Підпунктом 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Згідно з нормами Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481), виробництво алкогольних напоїв (у т.ч. пива) та тютюнових виробів здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії (ст. 2 Закону № 481). Роздрібна торгівля алкогольними напоями, зокрема пивом, або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (частина дванадцята ст. 15 Закону № 481).

Відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу платниками акцизного податку є як особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, так і особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

На підставі п. 213.1 ст. 213 Кодексу операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є об'єктами оподаткування акцизним податком.

Отже, якщо суб’єкт господарювання виробляє і реалізує у роздрібній торгівлі пиво солодове, то він оподатковує акцизним податком операції з реалізації пива і як виробник, і як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі.

Чинними нормами Кодексу не передбачене звільнення від оподаткування операцій з підакцизними товарами у випадку, коли суб’єкт господарювання є виробником і суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі одночасно.

Відповідно до п. 214.1 ст. 214 Кодексу база оподаткування для операцій з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операцій з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів різна.

Так, для операцій з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру об’єму, і податок розраховується із застосуванням специфічної ставки (п. 214.4 ст. 214 Кодексу). Підпунктом 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Кодексу на пиво солодове встановлена специфічна ставка акцизного податку у розмірі 2,48 грн. за літр.

Для операцій з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів базою оподаткування, згідно з п.п. 214.1.4 п. 214.1        ст. 214 Кодексу, є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Кодексу і податок розраховується за адвалорною ставкою у розмірі 5 відсотків (п.п. 215.3.10    п. 215.3 ст. 215 Кодексу).

Враховуючи зазначене, при здійсненні роздрібної реалізації виробником пива солодового власного виробництва через заклад роздрібної торгівлі (ресторан-броварню) оподаткування акцизним податком обсягів пива здійснюється одночасно за специфічною ставкою акцизного податку у розмірі 2,48 грн. за літр та адвалорною ставкою у розмірі 5 відсотків від вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів при його реалізації.

При цьому зазначаємо, що відповідно до п. 217.1 ст. 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.

 

Голова                                                             Р.М. Насіров

 

До списку