Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Лист ДФС від 16.05.2017 №206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК

23.05.2017

Податкова консультація

 Державна фіскальна служба України розглянула звернення …  щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи і здійснює роздрібну торгівлю.

Чи необхідне застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при реалізації світлодіодних освітлювальних приладів (в т.ч. діодних ламп з цоколем на основі LED-технологій), код яких згідно  з УКТ ЗЕД – 8543 70 90 00?

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з п. 6 ст. 9 редакції Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який діє з 01.01.2017,  РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

При цьому відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України              від 16 березня 2017 року № 231 (далі – Перелік № 231).  

Згідно з Переліком № 231 з групи 85 «Машини та апаратура електричні, що мають індивідуальні функції, в іншому місці цієї групи не описані або не зазначені» до таких товарів належать, зокрема, апарати фотоепіляційні, детектори валют та металошукачі, що мають згідно з УКТ ЗЕД                              код 8543 70 90 00.

З питання уточнення відповідності товарів, зокрема світлодіодних освітлювальних приладів (ламп), коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Ви можете звернутися до Торгово-промислової палати України                       (її регіональних відділень), або Науково-дослідного інституту судових експертиз, або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У випадку, якщо на частину товару, що реалізує ФОП, встановлено обов’язковість застосування РРО, а на іншу частину товару не встановлено обов’язковість застосування РРО, чи потрібне застосування РРО при реалізації товару, щодо якого не встановлено обов’язковість застосування РРО за умови, що РРО використовується для іншої частини товару, щодо якого встановлено обов’язковість застосування РРО?

Згідно зі ст. 2 Закону № 265 місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

  Якщо на господарському об’єкті фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування РРО, так і будь-які інші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим РРО повинен застосовуватись при продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До списку