Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 24.09.2015 № 20288/6/99-99-19-03-02-15

02.10.2015

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів та їх наступного транспортування отримувачам і повідомляє.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Операції, що не є об'єктом оподаткування, визначені статтею 196 Кодексу.

Під постачанням товарів відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках визначені статтею 189 Кодексу.

Таким чином, Кодексом визначено операції, які підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ, а які не є об’єктом оподаткування ПДВ, а також порядок визначення бази оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, у тому числі в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.

Отже, послуги, які надає підприємство щодо зберігання лікарських засобів та їх транспортування до покупця за дорученням постачальника таких лікарських засобів, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

При наданні таких послуг платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені терміни.

 

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

 

До списку