Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ДФС від 05.10.2015 №21058/6/99-99-19-03-02-15

13.10.2015

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених  при розмитненні товарів та не включених до податкового кредиту у повному обсязі у зв’язку з оскарженням розміру митної вартості, визначеної митним органом, та повідомляє.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Податковий кредит звітного періоду відповідно до пункту 198.3
статті 198 Кодексу визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу.

При цьому згідно з пунктом 201.12 статті 201 Кодексу у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Таким чином, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам при митному оформленні ввезених товарів, що зазначено у належним чином оформленій митній декларації, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому оформлено таку митну декларацію.

У разі якщо платником податку при ввезенні товарів на митну територію України сплачені суми ПДВ, зазначені у митній декларації, не були включені до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення, то платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ при митному оформленні товарів відповідно до абзацу третього пункту 50.1 статті 50 Кодексу включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу).

  

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку