Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 29.10.2015 № 23012/6/99-99-19-03-02-15

05.11.2015

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку застосування пункту 42 підрозділу 2 розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України, якщо аванс за обладнання сплачений до 01.07.2015, а фактичне отримання обладнання відбулося у серпні 2015 року та повідомляє.

Згідно з пунктом 42 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), доповненого Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”, у разі, якщо придбані та/або виготовлені до 1 липня 2015 року необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку здійснює перерахунок частки використання таких необоротних активів у оподатковуваних операціях, розрахованої відповідно до пунктів 199.2 та 199.3 статті 199 Кодексу (виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій) за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію). У разі зняття з обліку платника податку, в тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Отже, з урахуванням внесених Законом № 643 до Кодексу змін платники податку за необоротними активами, придбаними після 01.07.2015, не повинні здійснювати перерахунок частки їх використання в оподатковуваних та звільнених операціях протягом трьох років, а лише за результатами одного року. Перерахунок частки використання необоротних активів, придбаних до 01.07.2015, в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях здійснюється платниками в порядку, що діяв до дати набрання чинності Законом № 643 (протягом 1, 2, 3 років).

Щодо дати придбання товарів/послуг/необоротних активів

Оскільки відповідно до пункту 198.2 статті 198 Кодексу дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг/необоротних активів є датою віднесення сум податку до податкового кредиту, то в розумінні норм Кодексу, в т.ч. і для застосування статті 199 Кодексу, дата перерахування коштів постачальнику за товари/послуги/необоротні активи, які ще не отримані покупцем, вважається датою придбання таких товарів/послуг/необоротних активів.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку