Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 10.11.2015 № 23954/6/99-99-15-03-02-15

17.11.2015

Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо сплати земельного податку у разі переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та повідомляє.

Відповідно до ст.269 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Суб'єкт господарювання, який відповідає умовам, визначеним для платників єдиного податку третьої групи частиною третьою  п.291.4 ст.291 Кодексу, може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).

Обов’язок щодо сплати земельного податку платником єдиного податку не залежить від результатів його фінансової діяльності.

Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.270 Кодексу), базою оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ Кодексу, або площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (п.271.1. ст.271 Кодексу).

До списку