Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ДФС від 23.11.2015 № 24875/6/99-99-19-03-02-15

01.12.2015

Про надання відповіді

 

         Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податків щодо необхідності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної до 01.02.2015, на суму ПДВ, що не перевищувала 10 тис.грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, за умови, що сума ПДВ після проведення коригування не досягає обсягу 10 тис.грн., та повідомляє.

     Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН.

         Згідно з пунктом 11 розділу XX ПКУ з 01.02.2015 реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній / розрахунку коригування.

         Платники ПДВ мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму, обчислену за формулою, визначеною пунктом 200 1.3. статті 200 1 ПКУ.

         Пунктом 200 1.3. статті 200 1 ПКУ, з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", встановлено, що показники формули, за якою визначається сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, обраховуються з 01.07.2015. Під час обрахунку показників SНаклОтр (сума ПДВ за отриманими податковими накладними) та SНаклВид (сума ПДВ за виданими податковими накладними) також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015 та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 01.07.2015, що підлягали наданню покупцям - платникам податку.

         Таким чином, розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015, до податкових накладних, складених до 01.07.2015 (у тому числі до 01.02.2015), під час обрахунку показників формули SНаклОтр та SНаклВид:

         враховуються, якщо податкові накладні підлягали наданню покупцям - платникам податку;

         не враховуються, якщо податкові накладні були складені на покупців - неплатників ПДВ.

     Згідно з пунктом 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 року та відомості якої не підлягали внесенню до ЄРПН у зв'язку з недосягненням суми, визначеної пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної.

         Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ) та розрахунок коригування до неї.

         Враховуючи викладене, якщо платник податку після 01.07.2015 складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, в якій сума ПДВ не перевищувала 10 тис.грн. та яка на дату її складення не підлягала реєстрації в ЄРПН, і після проведення такого коригування сума ПДВ не досягає обсягу 10 тис.грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН.

  

Голова                                                                                           Р.М. Насіров

До списку