Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Лист ДФС від 27.11.2015 № 25294/6/99-99-19-03-02-15

04.12.2015

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку А щодо оподаткування податком на додану вартість сум екологічного податку, які платник податку А компенсує платнику податку Б за скиди в акваторію забруднюючих речовин, враховуючи те, що безпосереднім власником джерел скидання є платник Б, в якого є відповідний дозвіл на спецводокористування, та повідомляє.

Пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що об'єктом оподаткування податком на додану вартість є, зокрема, операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Сплата платником Б екологічного податку та отримання компенсації від платника А за понесені витрати зі сплати екологічного податку не є операцією з постачання послуг для цілей оподаткування податком на додану вартість.

Таким чином, кошти, які надійшли платнику Б у вигляді компенсації з оплати екологічного податку, до бази оподаткування не включаються та податком на додану вартість не оподатковуються.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку