Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 27.11.2015 № 25387/6/99-99-19-03-02-15

04.12.2015

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52  Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист платника податку щодо порядку застосування норм пункту 188.1 статті 188 Кодексу у випадку постачання резидентом України інжинірингових послуг нерезиденту України, а також порядку відображення таких послуг у податковій звітності з ПДВ та повідомляє.

         Відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185  Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

            Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Пунктом 186.3 статті 186 Кодексу визначено перелік послуг, місцем постачання яких вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать, зокрема, інжинірингові послуги (підпункт "в" пункту 186.3 статті 186 Кодексу).

         Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, при цьому не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, а база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості.

Отже, якщо отримувачем інжинірингових послуг є нерезидент України, який не має в Україні постійного представництва, то місце постачання таких послуг вважається поза межами митної території України, і операції з постачання  таких послуг не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, а тому база оподаткування за операціями з постачання таких послуг не визначається та норми статті 188 Кодексу до операцій з постачання таких послуг не застосовуються.

         Що стосується порядку відображення операцій з постачання інжинірингових послуг нерезиденту України у податковій звітності з ПДВ, повідомляємо, що форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966 (далі – Порядок № 966).

         Підпунктом 5 пункту 3 розділу V Порядку № 966 передбачено, що у рядку 4 податкової декларації з ПДВ вказується обсяг операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу. У складі податкової звітності з ПДВ платниками податку, які заповнюють рядок 4 декларації, подається додаток 6 до податкової декларації з ПДВ – Довідка (Д6), в якій деталізуються такі операції.

Крім того, обсяги операцій з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу визначено за межами митної території України, враховуються при заповненні Розрахунку (перерахунку) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (додаток 7 до податкової декларації з ПДВ).

                

Голова                                                                                                Р.М. Насіров

До списку