Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 22.12.2015 № 27461/6/99-99-19-03-02-15

29.12.2015


Про розгляд звернення

 

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення платника податку щодо оподаткування ПДВ послуг по міжнародній сертифікації систем менеджменту, отриманих від нерезидента, та порядку заповнення графи 5.1 податкової накладної, яка складається при здійсненні операцій з постачання послуг по сертифікації систем менеджменту, та повідомляє.

Об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 Кодексу місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 Кодексу.

Зважаючи на те, що операції з постачання послуг по міжнародній сертифікації систем менеджменту не включено до переліків послуг, визначених пунктами 186.2 та 186.3 статті 186 Кодексу, місце постачання таких послуг визначається за місцем реєстрації постачальника.

Отже, при наданні послуг по міжнародній сертифікації систем менеджменту нерезидентом резиденту - платнику ПДВ місцем постачання таких послуг є територія за межами митної території України.

Враховуючи викладене вище, операції з постачання нерезидентом резиденту послуг по міжнародній сертифікації систем менеджменту не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Стосовно складання податкової накладної при постачанні нерезидентом зазначених вище операцій повідомляємо, що відповідно до пункту 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, при постачанні нерезидентом послуг резиденту, податкова накладна складається зареєстрованим платником ПДВ – отримувачем послуг та лише у випадку, якщо місце постачання таких послуг розташоване на митній території України.

Таким чином, при отриманні резидентом - платником ПДВ послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено за межами митної території України, операції з постачання таких послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ та за такими операціями податкова накладна отримувачем послуг не складається.

 

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку