Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 23.12.2015 №27519/6/99-99-15-04-01-15

30.12.2015

Про надання інформації

Державна фіскальна служба України на запити … щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата), керуючись нормами ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Порядок справляння Плати регулюється ст. 252 Кодексу.

Зокрема, об’єктом оподаткування Платою є обсяг товарної продукції гірничого підприємства, приведеної у відповідність до стандарту, встановленого галузевим законодавством – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Отже, такі визначені у запиті види товарної продукції, як бутильовані мінеральні води є товарною продукцією гірничого підприємства, що вироблена згідно із вимогами ДСТУ 878-93 «Води мінеральні фасовані. Технічні умови», а води із вмістом соків та сиропів – вироблені із сировини, що є товарною продукцією гірничого підприємства згідно з вимогами ДСТУ 4150-2003 «Соки, напої сокові, нектари плодово-ягідні,  овочеві та з баштанних культур. Загальні технічні умови».

База оподаткування Платою – вартість видобутої корисної копалини – товарної продукції гірничого підприємства визначалася за більшим із двох показників вартості на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства), обчисленим за:

методом розрахункової вартості із використанням нормованої доходності – коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що затверджений за результатами державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин;

методом фактичної вартості із використання фактичного доходу, зменшеного на суму витрат на збут, у тому числі й передпродажну підготовку товарної продукції гірничого підприємства (фасування, витрати на виробництво тари, електроенергію тощо) (п.п. 252.7.1 п. 252.7 ст. 252 Кодексу).

У разі якщо споживчі властивості товарної продукції із мінеральної сировини головними визначають смакові домішки (лимонад, сітро, соки, морси, нектари тощо) та, якщо товарна продукція використовується під час надання послуг з розливу продукції, база оподаткування обчислюється за розрахунковою вартістю.

У разі якщо товарна продукція гірничого підприємства піддана передбаченій передпродажній підготовці згідно із вимогами державного регулювання, що передбачає її дозування за обсягами місткості та забезпечення подовження терміну споживання (фасування та насичення вуглекислим газом), база оподаткування визначається як більша із величин за розрахунковим методом та фактичною ціною реалізації. При цьому величина доходу в останній зменшується на суму витрат, що пов’язані із передпродажною підготовкою.

 

Голова                                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку