Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 22.01.2016 № 1207/6/99-99-19-03-02-15

29.01.2016

Про розгляд звернень

 Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо отримання покупцем - резидентом винагороди (бонусу) від продавця - нерезидента та покупцем - нерезидентом від продавця - резидента за досягнення відповідних показників та виконання плану придбання і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450, аркуш коригування митної декларації заповнюється та оформлюється митним органом у разі:

отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;

необхідності виправлення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи помилково зазначених в оформленій митній декларації на бланку єдиного адміністративного документа відомостей про товари, не пов'язаних з перерахуванням сум митних платежів за такою митною декларацією;

необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних з перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією на бланку єдиного адміністративного документа.

Враховуючи те, що при виплаті винагороди (бонусу) не здійснюється зміна суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг та не коригується митна вартість поставлених товарів, підстав для складання аркуша коригування митної декларації при виплаті винагороди (бонусу) не має.

Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу слід зазначити, що такий розрахунок коригування складається у випадку, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

Таким чином, при коригуванні митної вартості ввезених на митну територію України товарів норми пункту 192.1 статті 192 Кодексу не застосовуються.

Разом з цим сплата мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь третіх осіб (організацій, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут (дистриб’ютори), є одним із методів, які використовуються постачальниками для просування товарів на ринку.

Послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків, згідно з підпунктом 14.1.108 пункту 14.1 статті 14 Кодексу є маркетинговими послугами.

Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються офіційним дистриб’ютором (постачальником продукції (робіт, послуг)), зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів), спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі виплати визначаються як оплата маркетингових послуг.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачання послуг, згідно з підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Отже, при наданні продавцем винагороди (бонусу) покупцю за досягнення відповідних показників обсягу придбання, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Місцем постачання маркетингових послуг згідно з пунктом 186.4 статті 186 Кодексу є місце реєстрації постачальника.

Таким чином, при отриманні мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) від продавця – нерезидента у зв’язку з досягненням відповідних показників та виконанням плану продажу, у покупця (резидента - платника ПДВ) виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманих мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень).

Виплата мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) продавцем - резидентом на користь покупця - нерезидента у зв’язку з досягненням відповідних показників обсягу придбання також є компенсацією вартості маркетингових послуг, які надаються покупцем - нерезидентом. При цьому слід враховувати, що при постачанні маркетингових послуг нерезидентом резиденту місце їх постачання згідно з пунктом 186.4 статті 186 Кодексу визначається поза межами митної території України, а тому така операція не спричиняє податкових наслідків з ПДВ у резидента - отримувача таких послуг.

 

Голова                                                                                                      Р.М. Насіров

До списку