Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 01.02.2016 № 1926/6/99-99-19-03-02-15

08.02.2016

Про розгляд листа

 Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операції з експорту товарів за ціною, нижчою собівартості, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу в редакції, чинній до 1 січня 2016 року, база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не могла бути нижче їх собівартості.

Пункт 188.1 статті 188 Кодексу як до 1 січня 2016 року, так і після зазначеної дати, застосовується, в тому числі, і до операцій з експорту товарів.

Отже, при здійсненні до 1 січня 2016 року операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту самостійно виготовлених товарів за ціною, нижчою собівартості, база оподаткування ПДВ визначалася виходячи з собівартості таких товарів.

Враховуючи те, що при здійсненні операції з постачання товарів, в тому числі при вивезенні за межі митної території України в митному режимі експорту товарів, платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну, в якій зазначається саме договірна ціна, з метою реалізації вимог пункту 188.1 статті 188 Кодексу до 1 січня 2016 року платник податку повинен був скласти другу податкову накладну на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною їх постачання.

Порядок заповнення податкової накладної, в тому числі складеної на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною їх постачання, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі – Порядок № 957).

Отже, саме нормами Кодексу до 1 січня 2016 року була визначена обов’язковість нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при постачанні товарів за ціною, що нижче собівартості, та складення другої податкової накладної при здійсненні операції з вивезення за межі митної території України товарів у митному режимі експорту за ціною, що нижче собівартості, а Порядком № 957 визначено особливості заповнення такої податкової накладної.

 Що стосується порядку оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту товарів за ціною, нижчою собівартості, починаючи з 1 січня 2016 року, повідомляємо таке.

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу, з урахуванням змін, які набрали чинності з 1 січня 2016 року, база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

 

Голова                                                                                                     Р.М. Насіров

До списку