Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 19.02.2016 № 3677/6/99-95-42-01-16-01

29.02.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист    щодо реєстрації платниками акцизного податку осіб, що реалізують пальне або використовують підакцизну продукцію для виконання робіт, і повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 розділу VI Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Згідно з абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України
на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Таким чином, суб’єкт господарювання, який здійснює реалізацію товарів, які не включені до переліку товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, не повинен реєструватись платником акцизного податку
як особа, що здійснює реалізацію пального.

Щодо реєстрації платниками акцизного податку осіб, які використовують підакцизну продукцію для виконання робіт, то для цілей оподаткування платники податку зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Кодексу).

Частинами першою та другою ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факт здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення. Для контролю й упорядкування оброблених даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні і зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов’язкові реквізити, зокрема зміст і обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції.

З урахуванням норм п. 213.1 ст. 213 Кодексу, яким визначено перелік операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком, виконання робіт, під час яких використовується підакцизна продукція, не відноситься до об’єкта оподаткування акцизним податком.

Разом з цим зауважимо, що дані, зазначені у Вашому листі, є недостатніми для надання висновку щодо реєстрації платниками акцизного податку осіб, які використовують підакцизну продукцію при виконанні робіт. Податкова індивідуальна консультація за такою операцією може бути надана за результатами детального вивчення умов її здійснення та первинних документів, оформленням яких вона супроводжувалась.

 

 

Перший заступник Голови                                                                   С.В. Білан

 

До списку