Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 04.03.2016 № 4881/6/99-99-19-02-02-15

12.03.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення в податковому обліку курсових різниць, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статуного капіталу та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статуного капіталу.

Отже, курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статуного капіталу відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Оскільки регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»), з питання відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статуного капіталу, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

До списку