Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 25.02.2016 № 4168/6/99-99-19-03-02-15

03.03.2016

Про розгляд звернення

             Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо необхідності застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію або не реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкових накладних та розрахунків коригування до них, які не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

         Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ визначено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

         Статтею 120 1 ПКУ визначено розміри штрафів, які застосовуються у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, а також допущення помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної.

         Тобто штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН не застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них не надаються отримувачам (покупцям) товарів/послуг.

 
                                                                            

Голова                                                                                                Р.М. Насіров

До списку