Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 25.02.2016 № 4173/6/99-99-19-03-02-15

03.03.2016

Про розгляд звернення

          Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо можливості реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної, яка підлягала обов'язковій реєстрації в ЄРПН, але не була зареєстрована, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

         Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

         Згідно із запитом, з дати складення податкової накладної у грудні 2015 року минуло більш ніж два роки, тобто датою її складення є листопад 2013 року. За нормами податкового законодавства, діючими на дату складання податкової накладної, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснювалася не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

         У разі якщо розрахунок коригування складається платником податку до податкової накладної, відомості якої не внесено до ЄРПН, такий розрахунок реєструється після реєстрації такої накладної (пункт 4 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246).

         Таким чином, податкова накладна, яка підлягала обов'язковій реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг в ЄРПН та не була ним зареєстрована у встановлений законодавством термін, не може бути зареєстрована в ЄРПН.

 
 

Голова                                                                                                  Р.М. Насіров

До списку