Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 25.02.2016 № 4178/6/99-99-19-03-02-15

03.03.2016

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо можливості сплати податку на додану вартість під час ввезення товарів на митну територію України з рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  повідомляє.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 Кодексу.

Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків  визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ,  затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 569).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 569 електронний рахунок –  рахунок, відкритий платнику податку в Державній казначейській службі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Відповідно до пункту 2001.5 статті  2001 Кодексу з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку.

Повернення таких коштів на поточний рахунок платника податку здійснюється на підставі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ. Форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.

Пунктом 2001.7 статті  2001 Кодексу встановлено, що кошти, зараховані на електронний рахунок платника, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

Таким чином,  перерахування (зарахування) коштів, сплачених на електронний рахунок платника, в рахунок сплати податку на додану вартість під час ввезення товарів на митну територію України, податковим законодавством не передбачено.

 

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку