Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 14.03.2016 № 5514/6/99-99-22-04-02-15

18.03.2016

Про надання консультації

 Державна фіскальна служба України розглянула лист … про надання консультації з питань, які стосуються умов допуску посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, зокрема, щодо пред’явлення службового посвідчення посадовими особами контролюючого органу та наказу на проведення цієї перевірки, вимог щодо скріплення зазначеного наказу печаткою органу ДФС, та повідомляє таке.

Статтею 6 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до пункту 81.3 статті 81 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених цим Кодексом.

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних перевірок визначені  статтею 81 Кодексу.

Так, згідно з пунктом 81.1 статті 81 Кодексу посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці – адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Згідно з пунктом 81.1 статті 81 Кодексу непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

Згідно з пунктом 81.2 Кодексу у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.

Разом з тим, норми Кодексу передбачають пред’явлення платнику податків саме копії наказу контролюючого органу про проведення перевірки. Надання оригіналу наказу платнику податків Кодексом не передбачено. При цьому слід зазначити, що Кодекс не містить норм, які б визначали, якою саме печаткою скріплюється підпис керівника контролюючого органу або його заступника.

Крім того, слід відмітити, що окремі дефекти оформлення рішення контролюючого органу не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку щодо його протиправності і, як наслідок, скасування цього рішення. Якщо спірне рішення прийняте контролюючим органом у межах своєї компетенції та з його змісту можна чітко встановити зміст цього рішення, таке рішення може бути правомірним навіть у разі, коли не дотримано окремих елементів форми спірного рішення. Зазначена позиція підтверджується також у листі Вищого адміністративного суду України від 28.03.2014 № 375/11/14-14.

Одночасно повідомляємо, що згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, Окружним адміністративним судом міста Києва винесено постанову……, згідно з якою у задоволенні позову …. про визнання протиправним та скасування наказу Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у місті Києві від ...... „Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки” відмовлено повністю.

 

Голова                                                                                                   Р.М. Насіров

До списку