Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 12.03.2016 № 5307/6/99-99-19-03-02-15

18.03.2016

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку оподаткування операцій з постачання Національному банку України дорогоцінних металів у вигляді банківських металів, у тому числі іноземних монет з дорогоцінних металів, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Згідно зі статтею 1 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV «Про Національний банк України» (далі – Закон про НБУ) до складу банківських металів входять – золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.

Поповнення золотовалютних резервів проводиться НБУ шляхом купівлі монетарного золота та іноземної валюти, отримання доходів від операцій з іноземною валютою, банківськими металами та іншими міжнародно визнаними резервними активами, залучення Національним банком валютних коштів від міжнародних фінансових організацій, центральних банків іноземних держав та інших кредиторів (стаття 48 Закону про НБУ).

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України від 18 листопада 1997 року № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» дорогоцінні метали – золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Операції з обігу банківських металів, інших валютних цінностей (крім банкнот і монет, що використовуються для нумізматичних цілей, а також іноземних монет з дорогоцінних металів, базою оподаткування яких є продажна вартість) не є об'єктом оподаткування ПДВ (підпункт 196.1.4 пункту 196.1 статті 196 ПКУ).

Разом з тим, відповідно до пункту 197.19 статті 197 ПКУ, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на користь НБУ дорогоцінних металів, у тому числі їх ввезення на митну територію України.

Отже, операції з постачання на користь НБУ іноземних монет з дорогоцінних металів звільняються від оподаткування ПДВ.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку