Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 15.03.2016 № 5574/6/99-99-19-03-02-15

22.03.2016

Про розгляд листа

 Державна фіскальна служба України розглянула платника податку щодо оподаткування ПДВ орендної плати за договором суборенди земельних ділянок комунальної власності та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  повідомляє.

Згідно зі статтею 4 Закону України від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 161) орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до статті 5 Закону № 161 орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою.

При цьому пунктом 288.2 статті 288 Кодексу встановлено, що платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Згідно з підпунктом 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо така орендна плата повністю зараховується до відповідних бюджетів.

В той же час відповідно до статті 8 Закону № 161 орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1. статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).    

Орендна плата за договором суборенди земельної ділянки комунальної власності в розумінні підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу є компенсацією вартості послуг з оренди.

Таким чином, компенсація орендної плати за договором суборенди земельної ділянки комунальної власності є об’єктом оподаткування ПДВ і підлягає оподаткуванню за основною ставкою 20 відсотків, при цьому базою оподаткування  є вартість наданих послуг згідно з договором суборенди.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку