Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 16.03.2016 № 5733/6/99-99-19-03-02-15

23.03.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку складання податкових накладних, їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  повідомляє.

Щодо визначення податкових зобов’язань у разі, якщо придбані до 01.07.2015 товари/послуги, суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту, призначаються для використання в операціях, звільнених від оподаткування.

Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 Кодексу).

Таким чином, якщо за товарами/послугами, придбаними  до 1 липня 2015 року, суми податку на додану вартість були включені до складу податкового кредиту, то у разі, якщо такі товари/послуги починають використовуватись в операціях, звільнених від оподаткування, платник податку повинен не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому товари починають використовуватись в таких операціях,  здійснити нарахування податкових зобов'язань з ПДВ за основною ставкою виходячи з вартості придбання таких товарів/послуг, скласти податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН у встановлені Кодексом терміни.

Щодо реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної за операцією, звільненою від оподаткування ПДВ.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.

У разі звільнення від оподаткування у випадках, передбачених статтею 197 Кодексу, у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" з посиланням на відповідний пункт та/або підпункт статті 197 Кодексу (пункт 201.3 статті 201 Кодексу).

Пунктом 201.10 статті  201 Кодексу встановлено, що податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Щодо відповідальності платника ПДВ за несвоєчасну реєстрацію / відсутність реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної на неплатника ПДВ.

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію / відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних визначено статтею 1201 Кодексу.

Зокрема, пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу передбачено, що порушення платниками податку граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, тягне за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах.

Таким чином, за несвоєчасну реєстрацію / відсутність реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які не підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість (складені на неплатника ПДВ), штрафні санкції не передбачені.

 

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку