Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 17.03.2016 № 5887/6/99-99-19-03-02-15

24.03.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку про особливості заповнення податкової звітності з ПДВ і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Податкова звітність з ПДВ, починаючи із звітного періоду січень 2016 року, подається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 „Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.

У разі якщо платником податку протягом звітного періоду здійснюється формування податкового кредиту у зв’язку з придбанням у поточному чи попередніх звітних періодах товарів/послуг, то такий платник податку в обов’язковому порядку до податкової декларації з ПДВ додає додаток 5, в другій таблиці якого розшифровує операції з придбання товарів/послуг з ПДВ в розрізі контрагентів. Отже, суми ПДВ, які формують податковий кредит платника за касовим методом відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, також відображаються таким платником у складі таблиці 2 додатка 5.

При цьому слід мати на увазі, що у графі 4 таблиці 2 додатка 5 проставляється позначка „+” лише у випадку, якщо суми податку включаються до складу податкового кредиту за касовим методом відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу (ця вимога передбачена формою додатка 5).

У разі якщо суми податку включені до складу податкового кредиту за касовим методом відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, позначка „+” у графі 4 таблиці 2 додатка 5 не проставляється.

Відповідно в рядку „усього за касовим методом відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу, з них:” таблиці 2 додатка 5 зазначаються обсяги постачання та суми ПДВ, які включаються до складу податкового кредиту за касовим методом лише відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу.

Якщо сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, включається платником податку до податкового кредиту частково за касовим методом відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу, частково за касовим методом відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, і частково за правилом „першої події”, то в таблиці 2 додатка 5 суми ПДВ зазначаються в окремих рядках (залежно від періоду сплати така податкова накладна може бути включена до складу податкового кредиту та, відповідно, до таблиці 2 додатка 5 кілька раз в різних податкових періодах виходячи з суми ПДВ, що включається до складу податкового кредиту).

Що стосується порядку заповнення таблиці 4 додатка 7 до податкової декларації з ПДВ, то повідомляємо, що вказана таблиця заповнюється платником податку, який застосовує касовий метод податкового обліку, визначений як пунктом 187.10 статті 187 Кодексу та пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, так і іншими статтями Кодексу.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку