Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 23.03.2016 № 6408/6/99-99-19-03-02-15

30.03.2016

Про надання відповіді

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної при поверненні постачальником попередньої оплати за рішенням суду та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

ДФС у листі на адресу платника податку у відповідь на попереднє звернення надано повну і вичерпну відповідь щодо питання складання і реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунків коригування до податкових накладних при поверненні постачальником коштів, отриманих від покупця як попередня оплата вартості товарів.

Зокрема, зазначено, що платник податку – постачальник при поверненні суми попередньої оплати на дату такого повернення зобов’язаний скласти розрахунок коригування до податкової накладної на зменшення суми компенсації вартості товарів та направити його отримувачу (покупцю) для реєстрації в ЄРПН. При цьому постачальник товарів має право зменшити суму нарахованих податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем).

Таким чином, постачальник товарів/послуг при поверненні на підставі рішення суду попередньої оплати за товари/послуги зобов’язаний на дату такого повернення на всю суму повернених коштів скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена постачальником на дату отримання попередньої оплати і направити такий розрахунок коригування до покупця для реєстрації його в ЄРПН на підставі пункту 192.1 статті 192 ПКУ.

Пунктом 201.10 статті 201 ПКУ встановлено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно зі статтею 120 1 ПКУ.

        

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку