Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 06.04.2016 №5743/6/99-99-19-02-01-15

13.04.2016

Державна фіскальна служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист щодо заповнення податкової звітності з податку на прибуток  підприємств за 2015 рік та повідомляє.

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку,  за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Згідно з п.7 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу не визначається дохід щодо товарів (результатів робіт, послуг), відвантажених (наданих) після дати набрання чинності розділом III Кодексу в частині вартості таких товарів (результатів робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у тому числі у період перебування на спрощеній системі оподаткування.

Витрати не визначаються щодо товарів (результатів робіт, послуг), отриманих (наданих) після дати набрання чинності розділом III Кодексу, у частині вартості таких товарів (робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у разі якщо такі аванси були враховані платником податку у складі валових витрат на дату їх оплати, а також у період перебування на спрощеній системі оподаткування.

У розділі ІІІ  Кодексу не передбачено різниць, які виникають за операціями, передбаченими у п.7 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу. 

Додаток РІ «Різниці» до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897, зареєстрованим у Мін`юсті 11.11.2015 за №1415/27860,  відображає різниці, на які збільшується або зменшується фінансовий результат до оподаткування, передбачені Кодексом.

Отже, операції, зазначені у п.7 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, відображаються при обчисленні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Одночасно повідомляємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Мінфіном, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

До списку