Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 01.04.2016 № 7148/6/99-99-19-02-01

08.04.2016

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист щодо розміру зарахування сум податку з іноземних джерел при обчисленні податку на прибуток і повідомляє.

1 грудня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 „Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860, у зв’язку з чим подання декларації з податку на прибуток підприємств здійснюється за новою формою (далі – Декларація ).

Підпунктом 141.4.9 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу передбачено, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ Кодексу. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов’язань такі податки, сплачені в інших країнах:

податок на капітал/майно та приріст капіталу;

поштові податки;

інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав.

            Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.

З метою використання  платниками права, передбаченого підпунктом 141.4.9 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу, рекомендуємо платникам збільшити показник рядка 16 Додатка ЗП до Декларації на суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, що зараховуються під час сплати ними податку в Україні.

При поданні Декларації  платниками податку на прибуток підприємств, які будуть розраховувати зменшення нарахованої суми податку у Додатку ЗП з урахуванням сум податку на прибуток, що сплачені за кордоном, рекомендуємо подати доповнення до декларації, передбачене пунктом 46.4 статті 46 розділу ІІ Кодексу, з відповідним поясненням та зазначенням відповідних сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

При цьому розмір суми податку, отриманий з іноземних джерел, на який можна зменшити суму податку, що підлягає сплаті в Україні, розраховується з урахуванням формули (не більше позитивного значення ((рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 Декларації) – (рядок 16.1 + рядок 16.2 + рядок 16.3.1 додатка ЗП)).

Чинною редакцією Кодексу не передбачено зарахування перевищення суми податку, сплаченої за кордоном, у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток  в наступних звітних періодах.

До списку