Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 27.04.2016 № 7317/5/99-99-15-03-02-16

04.05.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо оподаткування податком на додану вартість операції з безоплатної передачі акцій платника фізичним особам – працівникам товариства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.13 пункту 197.1 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з безоплатної передачі працівникам радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств, що приватизуються, та прирівняним до них особам частки державного майна (акцій) відповідно до Закону України від 10 липня 1996 року № 290/96-ВР «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» (далі – Закон).

Перелік підприємств, які підлягають приватизації відповідно до Закону та операції з безоплатної передачі частки державного майна (акцій) яких працівникам і прирівняним до них особам звільняються від оподаткування відповідно до підпункту 197.1.13 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 127 (далі – Постанова № 127).

Оскільки платника не включено до затвердженого Постановою № 127 переліку підприємств, операція з безоплатної передачі акцій платника фізичним особам – працівникам товариства підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Разом з цим повідомляємо, що статтею 25 Закону визначено категорії суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, які приватизуються на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Враховуючи зазначене, з питань можливості здійснення приватизації платника без відповідного рішення Кабінету Міністрів України необхідно звернутись до Фонду державного майна України як до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку