Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 26.04.2016 № 9398/6/99-99-15-03-02-15

04.05.2016

Про розгляд звернення

 Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ коштів, отриманих платником податку з бюджету для фундаментальних досліджень, прикладних розробок, цільових програм і виплати стипендій та включення сум ПДВ до складу податкового кредиту, сплачених у зв’язку з придбанням товарів/послуг з оплатою за рахунок вказаних вище коштів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Щодо питання 1

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Пунктом 187.7 статті 187 ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Таким чином, якщо кошти, отримані платником податку з бюджету, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким платником податку, то при їх отриманні платник не визначає податкові зобов’язання з ПДВ, оскільки відсутній об’єкт оподаткування податком на додану вартість.

Водночас згідно з підпунктом 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

При цьому виконавець фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, на які поширюється режим звільнення від оподаткування відповідно до підпункту 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, при їх постачанні замовнику не включає суму ПДВ до вартості таких робіт.

Щодо заповнення розділу І податкової декларації з ПДВ повідомляємо, що форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016  № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).

При цьому порядок заповнення розділу I податкової декларації з ПДВ визначено пунктом 3 розділу V Порядку № 21. Зокрема, у рядках 1, 2, 3, 5 колонки А податкової декларації з ПДВ вказуються загальні обсяги постачання товарів/послуг за звітний період, які оподатковуються за основною ставкою, за ставкою 7 відс., за нульовою ставкою, звільнені від оподаткування відповідно до статті 197 ПКУ, тимчасово звільнені від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПКУ, звільнені від оподаткування відповідно до міжнародних договорів (угод) та не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 ПКУ, та послуг, що не оподатковуються у зв'язку з їх місцем постачання за межами митної території України.

При визначенні обсягу постачання товарів/послуг за звітний (податковий) період платник зобов'язаний враховувати значення терміна «постачання товарів» відповідно до вимог підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ та значення терміна «постачання послуг» відповідно до вимог підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ.

Щодо питання 2

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПКУ датою віднесення сум податку до складу податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Отже, формування платником податку податкового кредиту при придбанні товарів/послуг не залежить від джерела отримання коштів платником, за рахунок яких здійснюється придбання таких товарів/послуг.

Враховуючи викладене вище, у разі здійснення платником податку операцій з придбання товарів/послуг з оплатою за рахунок коштів, отриманих з бюджету, суми ПДВ, сплачені у складі вартості придбаних товарів/послуг, включаються до складу податкового кредиту у загальновстановленому порядку, визначеному статтею 198 ПКУ.

 

Голова                                                                                                 Р.М. Насіров

До списку