Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 05.05.2016 № 10098/6/99-99-15-03-02-15

12.05.2016

Про розгляд звернення

 Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операцій резидента – платника податку з постачання нерезиденту консультаційних послуг за межами митної території України та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку надає консультаційні послуги  (у тому числі проведення тренінгів для медичних представників та провізорів аптек) нерезиденту за межами митної території України.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг, відповідно до підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ, розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Пунктами 186.2 – 186.4 статті 186 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Місцем постачання послуг, перерахованих у пункті 186.3 статті 186 ПКУ, зокрема консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних та рекламних послуг, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (пункт 186.3 статті 186 ПКУ).

Враховуючи викладене та у разі, якщо платник податку здійснює за межами митної території України операції з постачання нерезиденту, який зареєстрований як суб’єкт господарювання за межами митної території України, консультаційних послуг (у тому числі проведення тренінгів для медичних представників та провізорів аптек), то такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ.

 

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку