Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 25.05.2016 № 11469/6/99-99-15-03-03-15

01.06.2016

Про розгляд звернення

 

          Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення ТОВ «ХХХХ» (далі – Товариство) щодо оформлення та реєстрації акцизних накладних в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) при здійсненні операцій з переміщення палива у межах одного підприємства між складами, місце розташування яких у районах з різним кодом КОАТУУ, за умови, що Товариство є суб’єктом роздрібної торгівлі, який через мережу стаціонарних газозаправників здійснює реалізацію скрапленого газу, та повідомляє таке.

         Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909) з 1 березня 2016 року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та введено акцизну накладну – обов’язковий електронний документ, який складається при всіх операціях реалізації пального на внутрішньому ринку та реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального визначено ст. 232 Кодексу.

Статтею 231 Кодексу встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Зазначаємо, що 01.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 114 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних» (далі –           Постанова № 114). 27.02.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального» (далі – Постанова № 113).

Також на виконання норм ст. ст. 231 та 232 Кодексу та вказаних вище постанов Уряду Міністерством фінансів України 25.02.2016 видано накази:

№ 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535) (далі – наказ № 218);

№ 219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507).

 

Щодо складання акцизної накладної при здійсненні операцій з переміщення палива у межах одного підприємства між складами, місце розташування яких у районах з різним кодом КОАТУУ

Як зазначено у п. 231.1 ст. 231 Кодексу, платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Згідно з абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення     (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються      реалізацією      пального     операції    з    передачі    (відпуску,                     

відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

         Отже, по суті операція з переміщення у межах одного підприємства між складами, місце розташування яких у районах з різним кодом КОАТУУ, не належить до операцій з реалізацієї пального в розумінні абзацу другого п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

         Оскільки у зазначеному випадку Товариство не здійснює реалізацію пального в розумінні абзацу другого п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то у такому разі не виникає обов’язку складати акцизну накладну на обсяги пального, що переміщуються у межах одного підприємства.

         Звертаємо увагу, що внесення змін до акцизної накладної здійснюється шляхом складання та реєстрації розрахунку коригування акцизної накладної (згідно з розділом ІІІ Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом № 218).


Голова                                                                                       Р.М. Насіров

До списку