Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 24.05.2016 № 11322/6/99-99-15-03-02-15

31.05.2016

Про розгляд звернення

 

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку відображення суб’єктом спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства  (далі – спеціальний режим оподаткування ПДВ) у податковій звітності з ПДВ операцій з постачання послуг на митній території України нерезидентом такому суб’єкту спеціального режиму оподаткування ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ визначено статтею 209 ПКУ. Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21). Форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307).

Відповідно до пункту 209.6 статті 209 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як  75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Згідно з пунктом 180.2 статті 180 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Відповідно до пункту 187.8 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Пунктом 198.2 статті 198 ПКУ визначено, що для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації з ПДВ попереднього періоду.

При цьому згідно з пунктами 1 та 3 Порядку № 1307 у разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, платником податку - отримувачем (покупцем) таких послуг, зареєстрованим на митній території України, складається податкова накладна. Усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

Згідно з пунктами 4 і 5 Порядку № 21 усі платники ПДВ подають до контролюючого органу податкову декларацію з ПДВ із позначкою «0110», у якій відображаються розрахунки з бюджетом. Платники ПДВ, які згідно зі статтею 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ, крім податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110», подають податкову декларацію з ПДВ з позначкою «0121» - «0123», яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування ПДВ, установленого указаною статтею.

Відповідно до підпункту 7 пункту 3 розділу V Порядку № 21 у рядку 6 податкової декларації з ПДВ вказуються обсяги послуг, отриманих від нерезидента на митній території України. При цьому рядок 6 може заповнюватись лише у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

У податкових деклараціях з ПДВ із позначками «0121» - «0123»  рядок 6 не заповнюється, оскільки податкові зобов’язання, що виникають при отриманні послуг від нерезидента на митній території України, не відносяться до податкових зобов’язань, що відображаються у вказаних деклараціях.

Враховуючи викладене, сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ при отриманні послуг від нерезидента на митній території України зобов’язане скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією та відповідно відобразити податкові зобов’язання з ПДВ у рядку 6 податкової декларації з ПДВ з позначкою «0110».

 При цьому сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування ПДВ має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, нараховані (сплачені) ним при отриманні таких послуг, на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, та відповідно відобразити їх у  рядку 11.4 податкової декларації з ПДВ із позначками «0121» - «0123» за умови, що такі послуги придбані для використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

 

Голова                                                                                                     Р.М. Насіров

До списку