Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 09.06.2016 № 12796/6/99-99-15-03-02-15

16.06.2016

Про розгляд звернення

 

            Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо кількості податкових накладних (одна чи декілька), які повинні складатися постачальником - платником ПДВ відповідно до різних договорів купівлі-продажу товарів/послуг протягом одного дня, а також можливості віднесення до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ суми ПДВ за податковою накладною у разі, якщо дата складання податкової накладної та дата виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг за такою накладною не співпадають,  та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

         Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

         а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

         б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

         На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

            Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п. 201.7 ст. 201 ПКУ).

         Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

         Як викладено у питанні 2 запиту, податкова накладна складена 19.11.2015, в той час як передоплата за товар перерахована 18.11.2015. Оскільки у запиті не вказана дата зарахування цих коштів на банківський рахунок продавця, ДФС не має достатньої інформації для надання відповіді на порушене питання.

         Враховуючи викладене, ДФС рекомендує звернутися до контролюючого органу з наданням відповідних документів для отримання податкової консультації.

            Щодо кількості податкових накладних (одна чи декілька), які повинні складатися постачальником - платником ПДВ покупцю відповідно до різних договорів купівлі-продажу товарів/послуг протягом одного дня, повідомляємо, що у випадку відвантаження покупцю товарів, надання послуг та/або отримання попередньої оплати (авансу) протягом одного дня у межах різних договорів купівлі-продажу з одним покупцем може буде складена такому покупцю як одна податкова накладна, в якій будуть внесені загальні дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг відповідно до різних договорів, так і декілька податкових накладних відповідно до кожного з договорів окремо.

 

Голова                                                                                                Р.М. Насіров

До списку