Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 23.06.2016 №13810/6/99-99-15-02-02-15

30.06.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо віднесення до складу витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 140.3 ст. 140 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015, до витрат включається сума фактичних втрат товарів у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України, або іншим органом, визначеним законодавством України.

Враховуючи викладене, платник податку на прибуток за відповідні звітні періоди до 01.01.2015 року (квартал, півріччя, три квартали, рік) розраховує обсяги втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах для включення їх у розмірі, що не перевищують розмір, встановлений Кабінетом Міністрів України, або іншим органом, визначеним законодавством України, до витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Починаючи з 01.01.2015, об’єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).

Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці у розмірі втрат у вигляді природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах.

Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

До списку