Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 15.06.2016 № 13387/6/99-99-15-03-03-15

22.06.2016

Про розгляд звернення 

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення компанії (далі – Товариство) без дати №2/16 (вх. ДФС № 13746/6 від 30.05.2016) щодо віднесення до операцій з реалізації пального, що здійснюються Товариством при укладанні договорів купівлі-продажу, які передбачають перехід права власності або права розпорядження таким пальним, і повідомляє таке.

У листі Товариство зазначає, що купує пальне (дизельне паливо, бензин) за кодом Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД) 2710194300 в оптових постачальників та імпортерів, що зареєстровані платниками акцизного податку, і реалізує паливо юридичним особам, які використовують пальне для власних потреб, при чому Товариство поставляє (транспортує) пальне до їх складів.

Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (п.п. 14.1.212 п. 14.1
ст. 14 Кодексу).

Отже, Товариство є платником акцизного податку з реалізації пального, оскільки відповідно до листа реалізує пальне – УКТ ЗЕД 2710194300 (важкі дистиляти, газойлі відповідно до п.п. 215.3.4 п.215.3
ст. 215 Кодексу), отримане від імпортерів та оптових постачальників.

Підпунктом 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу встановлено, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних
осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі – Заява), форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

При цьому згідно з п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Таким чином, якщо Товариство здійснює операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України  відповідно до абзацу другого  п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та скласти акцизну накладну на такі обсяги, зареєструвавши її в ЄРАН згідно з
п. 231.1 ст. 231 Кодексу.           

Одночасно зазначаємо, що п. 213.1 ст. 213 Кодексу доповнено п.п. 213.1.12, згідно з яким розширено перелік об’єктів оподаткування акцизним податком. Так, до об’єктів оподаткування віднесено операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які перевищують обсяги пального:

отримані від інших платників акцизного податку, підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Такий облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться  у системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком,  а саме обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

До списку