Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 04.07.2016 № 14517/6/99-99-15-03-02-15

11.07.2016

Про розгляд звернення

 

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ при здійсненні оператором авторизованого електронного майданчика (далі – оператор) операції з постачання послуг, пов’язаних із поданням учасником тендерної пропозиції, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (далі − спрощена система оподаткування) третьої групи зі сплатою єдиного податку за ставкою у розмірі  5 відсотків та не зареєстроване як платник ПДВ.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні (у тому числі порядок їх нарахування і сплати до бюджету), регулюються виключно ПКУ  (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

На сьогодні порядок застосування спрощеної системи оподаткування, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV ПКУ.

Відповідно до підпункту 3 пункту 297.1 статті 297 розділу XIV ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування і сплати ПДВ та подання податкової звітності з ПДВ, крім ПДВ, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 розділу XIV ПКУ (3 відсотки), а також, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи.

Водночас податок на додану вартість – це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V ПКУ (підпункт 14.1.178 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу V ПКУ).

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 розділу V ПКУ база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, який постачається для потреб населення.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Статтею 194 ПКУ визначено, що операції, зазначені у статті 185 розділу V ПКУ, крім операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка та 7 відс., оподатковуються за ставкою 20 відсотків. При цьому податок на додану вартість становить 20 відс., 0 відс. та 7 відс. бази оподаткування ПДВ та додається до ціни товарів/послуг.

Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 (далі – Порядок № 166).

Порядком № 166, зокрема, визначено вимоги до функціонування електронної системи закупівель, процедуру проведення авторизації електронних майданчиків, умови підключення та випадки відключення електронних майданчиків від електронної системи закупівель, вимоги до електронних майданчиків та відповідальність операторів авторизованих електронних майданчиків.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 166 за подання учасником тендерної пропозиції, що була розкрита електронною системою закупівель, оператором з учасника справляється плата у розмірі, визначеному у підпунктах 1-5 пункту 4 Порядку № 166.

Враховуючи викладене, у разі якщо оператор зареєстрований як платник ПДВ, то кошти, отримані таким оператором від учасника за надані послуги, що пов’язані із поданням тендерної пропозиції, включаються до бази оподаткування ПДВ та відповідно вартість таких послуг формується з урахуванням ПДВ.

При цьому у разі, якщо оператор перебуває на спрощеній системі оподаткування третьої групи зі сплатою єдиного податку за ставкою у розмірі 5 відсотків та не зареєстрований як платник ПДВ, то кошти, отримані таким оператором від учасника за надані послуги, що пов’язані із поданням тендерної пропозиції, не включаються до бази оподаткування ПДВ, а податок відповідно не включається до вартості таких послуг.

 

Голова

Р.М. Насіров

 

До списку