Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 20.07.2016 № 15704/6/99-99-15-03-02-15

27.07.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку застосування пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та відображення у податковій звітності сільськогосподарського підприємства податкових зобов’язань з ПДВ, сформованих на підставі зазначеного пункту Кодексу, та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду, зокрема у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу у разі, якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за такими товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, –  у разі, якщо під час їх придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).

У разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами – виходячи з вартості їх придбання (пункт 189.1 статті 189 Кодексу).

Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), платники податку, які згідно зі статтею 209 Кодексу застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою "0121" / "0122" / "0123" (далі – декларація 0121 – 0123), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Кодексу.

Як зазначено у листі, суб’єкт спеціального режиму оподаткування здійснює свою діяльність на орендованих земельних ділянках. Після розірвання договорів оренди таких земельних ділянок витрати підприємства, здійснені  для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, які залишилися на таких земельних ділянках, списуються. При придбанні товарів/послуг, призначених для посіву та вирощування таких сільськогосподарських культур, платником було сформовано податковий кредит.  

Пунктом 2 статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що  податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Таким чином, виходячи з правил відображення у бухгалтерському обліку витрат, здійснених при придбанні товарів/послуг для посіву сільськогосподарських культур, суб’єктом спеціального режиму оподаткування податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 Кодексу:

нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

не нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

 

Голова                                                                                                      Р.М. Насіров

До списку