Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 22.07.2016 № 15901/6/99-99-15-03-02-15

29.07.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг у межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (далі − МТД) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у листі, платник податку здійснює постачання товарів/послуг на митній території України на замовлення іноземної компанії, яка є учасником програми МТД у межах угоди, укладеної між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 07.05.1992 (далі − Угода від 07.05.1992).

Відповідно до статті І Угоди від 07.05.1992 товари, поставки та інше майно, що надається або використовується у зв'язку з програмами допомоги Сполучених Штатів, можуть імпортуватися, експортуватися або використовуватися в Україні із звільненням від будь-яких тарифів, зборів, мит, податків на імпорт та інших аналогічних податків або зборів, що накладаються Україною або будь-якою її організацією. 

Статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Згідно з пунктом 197.11 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування операції із:

постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;

постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування ПДВ операцій, що здійснюються у рамках проектів МТД, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" (далі – Порядок № 153).

Отже, операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та у разі дотримання умов, визначених Порядком № 153 для отримання права на звільнення від оподаткування ПДВ, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ (далі – Постачальник), то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана без ПДВ. Постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо постачання товарів/послуг без податку на додану вартість, яка підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

При придбанні виконавцем проекту МТД у Постачальника товарів/послуг у рамках таких проектів ціна товарів/послуг визначається без ПДВ, тому Постачальник за такими операціями податкові зобов'язання не визначає і до бюджету не сплачує.

Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, − у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 Кодексу).

Таким чином, якщо платник податку на замовлення іноземної компанії придбаває у іншого платника податку-контрагента товари/послуги для подальшого постачання у межах виконання проекту МТД, то такий платник податку включає суму ПДВ, сплачену іншому платнику податку-контрагенту за товари/послуги, до складу податкового кредиту. При цьому податкові зобов'язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 Кодексу за операціями з постачання товарів/послуг у межах виконання проекту МТД  платником податку не нараховуються.

 

В.о. Заступника Голови

М.В. Продан

 


До списку