Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 10.08.2016 №17299/6/99-99-13-02-03-15

17.08.2016

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист ……. щодо оподаткування доходів отриманих від  операцій суборенди земельної ділянки та повідомляє.

Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців здійснюється відповідно до ст. 177 та глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

         Відповідно до п. 177.8  ст. 177 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що  підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької  діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивильно - правовими договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст.14 ПКУ.      

Крім того, відповідно до ст. 292 ПКУ доходом для фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній
п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

При цьому дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи (п.п. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з гл. 1 розд. XIV ПКУ
(п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

         Отже, юридична особа, яка має господарські відносини з фізичною особою – підприємцем,  не утримує податок на доходи фізичних осіб у разі надання підприємцем копії документа, що підтверджує його державну реєстрацію, як суб’єкта підприємницької діяльності.

        Водночас, відповідно до ст. 8 Закону України від 06 жовтня 1998 року         № 161-XIV «Про оренду землі» орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

 

Перший заступник Голови                                                                         С.В. Білан

До списку