Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 16.08.2016 № 17715/6/99-99-15-03-02-15

23.08.2016

Про надання відповіді

 

  Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо можливості складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних за період, починаючи з дати виключення особи з Реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр), зазначеної контролюючим органом у рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ (далі – Рішення про анулювання реєстрації), до дати прийняття судовим органом рішення, яке набрало законної сили, про скасування Рішення про анулювання реєстрації, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ, анулювання та поновлення такої реєстрації регулюється статтями 180-184 ПКУ та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.

Відповідно до пункту 184.2 статті 184 ПКУ анулювання реєстрації особи як платника ПДВ на підставі, визначеній у підпункті „а” пункту 184.1 статті 184 ПКУ, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах „б” – „з” пункту 184.1 статті 184 ПКУ, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.

Анулювання реєстрації особи як платника ПДВ здійснюється на дату:

подання заяви платником податку або прийняття Рішення про анулювання реєстрації;

зазначену в судовому рішенні;

припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник ПДВ;

що передує дню втрати особою статусу платника ПДВ.

При цьому датою анулювання реєстрації особи як платника ПДВ визначається дата, що настала раніше.

Згідно з пунктом 184.5 статті 184 ПКУ з моменту анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних.

Відповідно до пункту 201.8 статті 201 ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ у порядку, передбаченому статтею 183 ПКУ.

Отже, якщо на підставі Рішення про анулювання реєстрації особу виключено з Реєстру, то така особа втрачає всі права і обов’язки платника ПДВ (у т.ч. право на складання податкових накладних).

Якщо у подальшому за рішенням судового органу скасовано Рішення про анулювання реєстрації, то на підставі такого рішення судового органу, яке набрало законної сили, відбувається поновлення такої особи у Реєстрі. При цьому дата реєстрації такої особи платником ПДВ не змінюється.

Починаючи з дати виключення особи з Реєстру, зазначеної у Рішенні про анулювання реєстрації, до дати поновлення такої особи у Реєстрі на підставі прийнятого судовим органом рішення, яке набрало законної сили, про скасування Рішення про анулювання реєстрації, у такої особи відсутній обов’язок щодо складання податкових накладних та право на формування податкового кредиту і отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Крім того, така особа податкову звітність з ПДВ за цей період не подає.

Разом з цим повідомляємо, що після дати поновлення особи у Реєстрі відсутні підстави для коригування податкових накладних, складених при постачанні товарів/послуг такій особі у період, починаючи з дати виключення її з Реєстру і до дати поновлення у Реєстрі.

        

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку