Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 29.08.2016 № 18615/6/99-99-15-03-02-15

05.09.2016

Про розгляд звернення

 

         Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання національних фільмів та послуг з їх демонстрації та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

            Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

         Під постачанням товарів відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

         Постачанням послуг є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

         Відповідно до пункту 12 підрозділу 2 розділу XX Кодексу тимчасово, до 1 січня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України „Про кінематографію” (далі – Закон), виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виробництва, у тому числі тиражування, національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених, субтитрованих державною мовою на території України, а також постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення та/або субтитрування державною мовою іноземних фільмів на території України.

         Згідно зі статтею 3 Закону національним фільмом є створений суб'єктами кінематографії України фільм, виробництво якого здійснено в Україні та авторське право чи право власності на який повністю або частково належить суб'єктам кінематографії України, а також основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською мовою. Положення про посвідчення національного фільму та порядок його видачі (анулювання) затверджено наказом Державного агентства України з питань кіно від 07.12.2011 № 46.

         Демонстратором фільму є суб'єкт кінематографії, який здійснює демонстрування (публічний показ) фільму. Під демонструванням (публічним показом, публічним сповіщенням і публічною демонстрацією) фільму розуміється професійна кінематографічна діяльність, що полягає в показі фільму глядачам у призначених для цього приміщеннях (кінотеатрах, інших кіновидовищних закладах), на відеоустановках, а також каналами мовлення телебачення.

         Враховуючи зазначене, норми пункту 12 підрозділу 2 розділу XX Кодексу щодо звільнення від оподаткування ПДВ можуть застосовуватися демонстраторами фільмів тільки стосовно тих операцій, які перераховані у цьому пункті.

         Операції платника податку з надання послуг з демонстрації (публічного показу) фільму є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку