Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 19.09.2016 № 20301/6/99-99-15-02-02-15

26.09.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення у бухгалтерському та податковому обліку операцій зі збільшення статутного капіталу підприємства у разі його реорганізації шляхом приєднання до нього іншого підприємства та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону № 996).

Отже, за роз’ясненнями з питань відображення у бухгалтерському обліку підприємства, яке реорганізується шляхом приєднання до нього іншого підприємства, господарських операцій у випадку, якщо складення передавального акту та збільшення статутного капіталу здійснюється у різних звітних періодах, пропонуємо звернутись до Міністерства фінансів України.

Щодо оподаткування податком на прибуток операцій із внесення майна та майнових прав до статутного капіталу підприємства зазначаємо, що згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями із внесення майна та майнових прав до статутного капіталу підприємства, тобто такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

До списку