Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 28.09.2016 № 21000/6/99-99-15-02-02-15

05.10.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення в обліку зменшення корисності інвестиції банку та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

         Відповідно до п.п. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 Кодексу  фінансові інвестиції – це господарські операції, що передбачають придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та/або інших фінансових інструментів.

         Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування  податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

         Згідно з п.п. 140.5.3 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації.

         Отже, якщо інвестиції банку в дочірні підприємства обліковуються у бухгалтерському обліку за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації, то втрати від таких інвестицій збільшують фінансовий результат до оподаткування.

         Згідно з п.п. 141.2.1 п. 141.2 ст. 141 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму уцінки цінних паперів (крім державних цінних паперів або облігацій місцевих позик), інвестиційної нерухомості і біологічних активів, які оцінюються за справедливою вартістю, відображених у складі фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, що перевищує суму раніше проведеної дооцінки таких активів.

            Водночас зазначаємо, що згідно з пп. 4, 8 ст. 7 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV «Про Національний банк України» встановлення правил проведення банківських операцій, бухгалтерського обліку і звітності для банків належить до функцій Національного банку України.

До списку