Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 12.10.2016 №22168/6/99-99-12-03-03-15

18.10.2016

Про надання податкової консультації щодо реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального та складання акцизних накладних

 Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

У листі ДФС від 25.03.2016 № 6569/6/99-99-21-05-15, на яке посилається суб’єкт господарювання, надана консультація щодо акцизного податку при реалізації пального суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

З метою визначення об’єкта оподаткування акцизним податком при реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів передбачено окреме визначення цього терміну, надане абзацом третім підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

Так, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального – це фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків. Вказане визначення застосовується тільки щодо реалізації пального суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Для осіб, які здійснюють реалізацію пального, та для яких об’єкт оподаткування визначено підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу надано визначення реалізації пального для цілей оподаткування акцизним податком як будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Відповідно до частини першої статті 1000 Глави 68 „Доручення” Цивільного кодексу України за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки  довірителя.

Однак у запиті зазначено, що суб’єкт господарювання діє від свого імені, тоді як за договором доручення повірений повинен вчиняти дії саме від імені довірителя. Крім того, згідно з видатковим ордером, копія якого додана до запиту, суб’єкт господарювання є отримувачем пального.

З огляду на зміст запиту та додані до нього документи суб’єкт господарювання здійснює операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу та, відповідно, зобов’язаний:

зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу);

при реалізації пального (його відпуску паливно-заправною компанією) складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (пункту 231.1 статті 231 Кодексу);

після реєстрації платником акцизного податку подавати декларацію акцизного податку щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації (пункт 223.2 статті 223 Кодексу). При цьому об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад отримані від інших платників, вироблені в Україні або ввезені на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок (підпункт 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу).

До списку