Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ДФС від 11.10.2016 № 22116/6/99-99-12-02-02-15

18.10.2016

Про надання податкової консультації про практичне використання норм Податкового кодексу України щодо віднесення господарських операцій платника акцизного податку до операцій по відвантаженню пального з метою власного споживання та складання акцизної накладної.

 Платниками акцизного податку відповідно до ст.212 Кодексу є, зокрема, виробники підакцизних товарів (продукції)(п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу) та особи, які реалізують пальне (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Для виробників підакцизної продукції, в т.ч. пального, відповідно до п.п. 213.1.2 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання.

Операції, які визнаються реалізацією пального визначено абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Для осіб, які здійснюють реалізацію пального, в т.ч. виробників пального, відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування акцизним податком є операції реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Відповідно до п. 232.1 ст. 232 Кодексу система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік обсягів пального в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, зокрема обсягів пального, що містяться у виданих та  отриманих акцизних накладних, а також виробленого або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.

Обумовленість складання та реєстрації акцизних накладних викликана необхідністю організації обліку пального з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком у вигляді обсягів реалізації пального понад отримані обсяги (ввезені, вироблені).

Форму та порядок заповнення акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (далі – Порядок). Пунктом 4 розділу І Порядку визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, одним я яких є тип 3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання.

Отже, акцизна накладна з типом причини «3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання» може бути складена виробником пального на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, з якого сплачується акцизний податок, а також особою-реалізатором пального на обсяги пального, отриманого від інших платників акцизного податку, з якого вже сплачувалася сума акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та використаного виключно для власних потреб, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

До списку