Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 03.10.2016 № 21407/6/99-99-15-03-02-15

07.11.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника про надання консультації щодо визначення місця постачання послуг та необхідності реєстрації платником податку на додану вартість і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Щодо оподаткування послуг, отриманих від нерезидента

Правила оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, визначено  статтею 208 розділу V Кодексу.

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентом, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 розділу V Кодексу (пункт 208.2 статті 208 розділу V Кодексу).

При цьому отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил розділу V Кодексу, зокрема, щодо сплати податку (пункт 208.5 статті 208 розділу V Кодексу).

Таким чином, при отриманні послуг від нерезидента, місцем постачання яких відповідно до статті 186 розділу V Кодексу визначена митна територія України, суб’єкт підприємницької діяльності є особою, відповідальною за нарахування і сплату податку до бюджету, незалежно від того, є він зареєстрованим платником податку чи ні.

Щодо визначення місця постачання послуг

Як зазначено в листі, підприємство, яке не є зареєстрованим платником податку на додану вартість, здійснює надання допоміжних послуг у сфері освіти, а саме управління процесом проведення екзаменів/тестів з англійської мови на території України. При цьому послуги з оцінки, перевірки результатів екзаменів / тестів та оприлюднення результатів здійснює нерезидент. Тобто, підприємство є отримувачем послуг від нерезидента.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Визначення місця постачання товарів/послуг здійснюється за правилами, встановленими статтею 186 розділу V Кодексу.

У разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, особою, відповідальною за нарахування і сплату податку до бюджету, є отримувач послуг (пункт 180.2 статті 180 розділу V Кодексу).

Місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах, відповідно до підпункту 186.2.3 пункту 186.2 статті 186 розділу V Кодексу є місце їх фактичного надання.

Таким чином місцем надання послуг для операцій з управління процесом проведення екзаменів/тестів з англійської мови на території України є митна територія України, та є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Місце постачання послуг для операцій з оцінки, перевірки результатів екзаменів / тестів та оприлюднення результатів, які виконуються нерезидентом, за умови підтвердження такого виконання відповідними документами (угода, акти виконаних робіт, звіти чи інші документи, які відображають результат виконання послуги, наявність у виконавця послуги спеціалістів відповідної кваліфікації тощо), визначається за місцем фактичного їх надання, тобто за межами митної території України, та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Щодо визначення необхідності реєстрації в якості платника податку на додану вартість

Для цілей оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 180.1 статті 180 розділу V Кодексу платником податку, зокрема, є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1'000'000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу V Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Згідно із розділами V та XX Кодексу до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою податку на додану вартість, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування. Операції з постачання товарів/послуг, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, а також операції з отримання послуг від нерезидента незалежно від місця постачання таких послуг, при визначенні обсягу операцій з постачання товарів/послуг, по досягненню якого реєстрація є обов’язковою, не враховуються.

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку