Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 28.10.2016 №23369/6/99-99-15-03-02-15

11.11.2016

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку визначення місця постачання послуг нерезиденту України  та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє. 

Пунктом 185.1 статті 185 ПКУ встановлено, що об'єктом оподаткування податком на додану вартість є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Згідно з пунктом 186.4 статті 186 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.

Пунктом 186.3 статті 186 ПКУ визначено перелік послуг, місцем постачання яких вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

До таких послуг, зокрема, належать рекламні послуги, а також  консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

Оскільки інформації, наведеної у листі платника, недостатньо для встановлення конкретного характеру послуг, які ним надаються, то з метою визначення порядку оподаткування ПДВ здійснюваних підприємством операцій рекомендуємо звернутися до обласного ГУ ДФС з наданням необхідних первинних документів.

Водночас повідомляємо, що згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання (стаття 36 Кодексу) та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені ПКУ.

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

 

До списку