Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ДФС від 18.11.2016 № 24923/6/99-99-15-02-02-15

24.11.2016

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму отриманих відсотків та відображення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами та доповненнями) (далі – Декларація) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  повідомляє.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму відсотків та дооцінки, врахованих у фінансовому результаті до оподаткування у поточному податковому (звітному) періоді на інструменти власного капіталу, перекласифіковані у фінансові зобов'язання відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (п. п. 140.5.8 п. 140. 5 ст. 140 Кодексу).

У разі, якщо  відсотки, враховані у фінансовому результаті до оподаткування у поточному податковому (звітному) періоді на інструменти власного капіталу, перекласифіковані у фінансові зобов'язання відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, то фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму цих відсотків.

Щодо зменшення фінансового результату до оподаткування на суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки повідомляємо, що така сума включається до рядка 16.5 додатка ЗП до рядка 16 Декларації.

До списку